Там, де оселилася одинока старість…

Дата: 24.03.2020 16:14

З 01 січня 2020 року було створено та продовжує функціонувати стаціонарне відділення для постійного проживання непрацездатних громадян похилого віку та людей з обмеженими можливостями.

У цих приміщеннях немає відчуття казенності. Тут затишно, по-домашньому привітно і, зважаючи на профіль цього закладу, не віриться, що живуть люди, які не мають жодних родинних стосунків. Адже стосунки між ними – добросердечні, майже родинні.

Такі відчуття залишилися після чергових відвідин стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання Центру надання соціальних послуг Озерянської сільської ради.

Тут живуть 16 людей похилого віку, які за різних життєвих обставин осиротіли та знайшли для себе саме тут «другу домівку» – теплу, затишну, що дає їм відчуття захищеності.

Від перших днів 2020 року Центр очолює Ольга Іванівна Холод. Догляд за підопічними стаціонару потребує не тільки професійних навиків, а й певних особистих якостей. Тож, при відборі персоналу, найперше перевагу надають фахівцям з бажанням працювати. Кожен, хто приходить сюди, знає на що йде. Адже робота полягає у спілкуванні та догляді за людьми похилого віку. Тому, крім професійних якостей, не останню роль відіграють і особисті: чуйність, турбота, терплячість, розуміння. У відділенні працює 14 чоловік, це кухарі, молодші медичні сестри з догляду за хворими, медична сестра, обслуговуючий персонал.

Щодня увагою й турботою зігріті самотні люди, а в свята їх завжди відвідують гості. Своїми щирими та веселими щедрівками жителів Центру привітали з новорічними святами вихованці ЗДО «Калинка», аматори Центру культури та дозвілля.

Хоч і називаються у просторіччі ці заклади «притулками для старих», але працівники їх знають, що притулилися тут під одним дахом складні людські долі. Що у кожного з підопічних свої скромні радості і неабиякі образи на життя, на людей, які їх зрадили, на здоров’я, що аж ніяк з роками не радує, і що підопічні, потрапивши сюди, добре розуміють, що тут пройде залишок їх життєвого шляху. І як їм допомогти – стареньким, немічним, інвалідам або підтятим важкими недугами?! Серед шістнадцяти осіб –  п’ять осіб лежачі. Найстаршій із підопічних дев’яносто чотири роки, а наймолодшому – п’ятдесят три

Як стверджує сільський голова Сергій Дмитренко, стаціонарне відділення для людей похилого віку – важлива складова соціального захисту ОТГ. Тому й увага до нього повинна бути завжди найперша.

Постійно закуповуються господарчі товари, медикаменти, канцелярські товари, м’який інвентар, продукти харчування Засобами реабілітації забезпечено всіх потребуючих. Щорічно проводиться медогляд підопічних установи лікарями вузької спеціалізації, проходять флюорографію.

Безоплатно влаштовуються до стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання територіального центру одинокі громадяни похилого віку, одинокі інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров’я за станом здоров’я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

У стаціонарному відділенні громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються: житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем і столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров’я, у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ; цілодобовим медичним обслуговуванням; засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами відповідно до медичного висновку.

Одиноким пенсіонерам, які перебувають у стаціонарному відділенні, пенсія виплачується у встановленому законодавством порядку (25% розміру пенсії видається пенсіонеру на руки, 75% – перераховуються стаціонарному відділенню).

За наявності вільних місць до стаціонарного відділення на загальних умовах строком до чотирьох місяців приймаються одинокі громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які тимчасово втратили здатність до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду, соціально-медичного обслуговування.

Рік нещодавно розпочався, а у директора Центру Холод Ольги Іванівни попереду ще чимало планів щодо облаштування стаціонарного відділення. Але більше всього мріє Ольга Іванівна  облаштувати проживання для своїх підопічних так, щоб кожна проведена тут хвилина, такого складного для них життя, перетворилася у дивовижну казку. Бо скільки б не було нам років, ми ніколи не перестанемо вірити в диво, думати про краще для нас майбутнє, закривати очі і…просто мріяти.